Banksy – co kryje się pod jego graffiti?

Redakcja

25 lutego, 2024
Pochodzący z Londynu Banksy, którego wartość szacuje się na co najmniej 100 milionów funtów, jest jednym z najbardziej znanych artystów ulicznych na świecie. Jest samozwańczym „artystą partyzanckim”, a jego prace są zazwyczaj malowane sprayem lub wydrapywane na ścianach, ogrodzeniach i innych powierzchniach.

Banksy – najbardziej tajemniczy artysta na świecie

Jeśli kiedykolwiek widzieliście dzieło sztuki ulicznej autorstwa tajemniczego Banksy’ego, prawdopodobnie nie przestaliście drapać się po głowie. Ten nieuchwytny i pozostający w cieniu brytyjski artysta uliczny jest często uważany za najbardziej tajemniczego artystę na świecie, który pracuje w ukryciu i nigdy nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości. To sprawia, że prawie niemożliwe jest ustalenie, skąd pochodzi i co zainspirowało go do stworzenia swoich dzieł.

Banksy – najsłynniejszy artysta uliczny na świecie

Na przestrzeni lat wielu artystów przyczyniło się do rozwoju ruchu street artu, ale żaden z nich nie wywarł takiego wpływu jak Banksy. Sam Banksy to anonimowy brytyjski artysta, którego tożsamość do dziś pozostaje tajemnicą. Stał się jednym z najwybitniejszych artystów ulicznych na świecie, a jego prace można znaleźć na całym świecie. Jego obrazy często poruszają tematy polityczne i prawie zawsze są podpisane słowem „Banksy”, napisanym czarnym atramentem. Choć wciąż nie jest powszechnie znany, Banksy stał się jednym z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów.

Banksy – ikona street artu

Polecane: